Vegelife

 

17 czerwca 2017
dieta roślinna

Wege grill

W maju zaczynamy sezon grillowy, który praktycznie tak długo, jak długo dopisuje pogoda. W tym okresie kilku miesięcy mamy również "raj" dla wegan i wegetarian, bowiem w sprzedaży jest wiele świeżych i pysznych warzyw oraz owoców. Warto więc wykorzystać ten moment na urządzenie wegańskiego grilla. Zerknijcie na nasze wskazówki i drobne porady.
Czytaj więcej..
5 czerwca 2017
roślinożercy

Liczba wegan i wegetarian w Polsce rośnie!

Z roku na rok w naszym kraju rośnie liczba wegetarian oraz wegan. Czy to moda? Czy ten trend minie? Czy może Polacy dostrzegli pozytywne aspekty diety roślinnej?
Czytaj więcej..
22 maja 2017
wegemama

Wegemama, czyli Michał Kiciński karmi wegan

Czytaj więcej..
10 maja 2017
dieta roślinna

Dieta roślinna w top trendach Google

Co czeka nas w niedalekiej przyszłości? Jakie są trendy konsumenckie? Okazuje się, że odpowiedź jest prosta - dieta roślinna.
Czytaj więcej..
19 kwietnia 2017
wegetarianizm

Wegetarianizm. Jak zacząć?

Coraz więcej osób decyduje się ograniczyć spożycie mięsa lub całkowicie je wyeliminować w swojej diecie. Dlatego właśnie chcemy Ci pokazać jak zacząć swoją przygodę z wegetarianizmem.
Czytaj więcej..
19 kwietnia 2017
Oktawia Nowacka

Dieta roślinna w sporcie

Odpowiednio zbilansowana dieta roślinna w sporcie może przynosić wiele korzyści dla organizmu oraz dla osiągnięć sportowych. Doskonałym tego przykładem jest nasza brązowa medalista z Rio - Oktawia Nowacka, która w pierwszym sezonie po zmianie swojej diety na dietę roślinną wygrała Puchar Świata, nie schodząc z podium przez cały cykl trwania zawodów.
Czytaj więcej..
2 stycznia 2017
wegetariańska piramida żywieniowa

Wegetariańska piramida żywieniowa

Odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Zobacz jakie produkty i w jakich ilościach powinny znaleźć się w Twojej codziennej diecie roślinnej.
Czytaj więcej..
10 października 2016
wegetarianizm

Wegetarianizm

Wegetarianizm to świadome i celowe wyłącznie z diety mięsa (w tym ryb i owoców morza). Może również wiązać się z unikaniem innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w szczególności pochodzących z uboju (np. smalcu).
Czytaj więcej..
10 października 2016
vege

Ważne powody, by zostać Vege

Ocalenie zwierząt. Współczesne rzeźnie to gigantyczne fabryki, w których zabija się tysiące zwierząt na minutę. W samej Polsce na mięso zabija się około 470 milionów zwierząt rocznie, co daje ponad milion dziennie! Przez automatyczny charakter procesu zabijania, wiele zwierząt nie jest odpowiednio ogłuszonych i w pełni świadome trafiają pod nóż.
Czytaj więcej..
10 października 2016
sławni_wege

Sławni wegetarianie

Wśród znanych i lubianych gwiazd kina i muzyki jest wielu wegetarian. W tym gronie znajdziemy również wielu sportowców, naukowców, pisarzy, polityków, myślicieli. Maja Ostaszewska (aktorka) „Wykorzystywanie, ranienie, zabijanie i przedmiotowe traktowanie zwierząt jest czymś przerażającym i świadczy o bardzo niskim poziomie człowieczeństwa.”
Czytaj więcej..
10 października 2016
dieta_wegetariańska

Wegetarianizm i jego odmiany

Weganizm – dieta oparta wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego: zboża, owoce, warzywa, orzechy. Weganizm polega na całkowitym wykluczeniu z diety produktów pochodzących od zwierząt, dotyczy to zarówno produktów spożywczych: mięso, ryby, jaja, mleko, miód, jak również kosmetyków, odzieży ze skóry, jedwabiu, wełny. Możemy wyróżnić kilka jego odmian:
Czytaj więcej..